شرایط و ظوبط استفاده از باتری های شارژی

نحوه صحیح شارژ شدن

نحوه صحیح شارژ باتری های قابل شارژ بسیار مهم است. با توجه به قیمت نسبتا بالا در باتری های شارژی طریقه شارژ صحیح این نوع باتری میتواند بسیار مفید باشد. ما باتری های قابل شارژ را در اسباب بازی ها / تلفن های پاناسونیک / MP3 PLAYER / باتری های دریل شارژی و جارو شارژی، دوربین های عکاسی و ... داریم.
نکاتی که باید در مورد باتری های قابل شارژ مورد توجه قار بگیرند این است که ابتدا به تاریخ مصرف آنها توجه شود. بعد در مرحله بعد ی با توجه به نیاز خود آمپر ساعت باتری را مشخص و خریداری کینم.

آمپر ساعت چیست؟

همیشه روی باتری های شارژی را که بخوانیم اعداد مختلفی نوشته شده است. مثلا نوشه 3.6 ولت 800 mAh و یا .... نیروی باتری را این آمپر ساعت تعیین میکند هیچ وقت یک باتری با آمپر ساعت پایین را جایگزین باتری با آمپر ساعت بالاتر نکنید.!

نحوه شارژ باتری ها

تمام باتری های شارژی دارای وسیله ایی بنام شارژر هستند شارژر ها هم برای خود گونه های مختلفی دارند. شارژر های باتری به دو دسته اتوماتیک و معمولی تقسیم میشوند. شارژر های اتوماتیک به این صورت کار میکنند که پس از اتمام عملکرد شارژ باتری خود به خود مدارات خود را خاموش میکنند به این نمونه شارژر های اتوماتیک همین شارژر های تلفن های بی سیم پاناسونیک هست. اما نمونه دیگر که غیر اتوماتیک هستند رو باید طبق زمان خاص از برق خارج کرد.