عملکرد باتری ups و نکات مهم در انتخاب آن

عملکرد باتری یو پی اس و نکات مهم در انتخاب آن

باتری ups به شکل هوشمندانه قطع و وصل می شود. در واقع عملکرد باتری یو پی اس با قطعی برق دچار توقف نمی شود. این باتری بعد از قطعی برق، در کسری از ثانیه شرایط را برای برقراری مجدد جریان فراهم می کند. برقراری جریان مجدد برق به انرژی ذخیره شده در باتری مربوط می شود.

باتری های ups قادر به ذخیره سازی انرژی هستند و از انرژی ذخیره شده در مواقع لزوم استفاده می کنند. بهره مندی از انرژی ذخیره شده، امکان برقراری جریان را به مدت 2 تا 4 ساعت یا حتی هشت ساعت فراهم می کند.

عملکرد باتری یو پی اس

همان طور که می دانید بسیاری از مراکز مخابراتی، سیستم های بانکی، تجهیزات پزشکی، عملکرد سرورها، امور امنیتی و حفاظتی، کارهای آزمایشگاهی، نظامی، مرکز اطلاعات و ... نیاز به دریافت انرژی برق به شکل بی وقفه دارند. در واقع قطعی برق در بعضی از مکان ها و محیط ها می تواند با مشکلات زیادی همراه باشد.

عملکرد باتری یو پی اس

تامین برق به موقع از طریق باتری ups از آسیب رسیدن به دستگاه های متصل جلوگیری می کند و از بروز خرابی و خسارت ناشی از نوسانات برق ممانعت می نماید. همچنین قادر به حفاظت اطلاعات دستگاه ها خواهد بود.

اگر قطعی برق مهم ترین نگرانی شما در روال کار است، بهتر است از خرید باتری upsبهره مند شوید. از باتری های یو پی اس به عنوان یک باتری ذخیره کننده انرژی یا باتری پشتیبان یاد می شود.

باتری ups در ساختار خود مجهز به یک مدار هوشمندانه می باشد. در واقع زمانی که شما باتری یو پی اس را نصب می کنید، از یک باتری بزرگ در کنار نوسان گیر بهره مند می شوید. در این صورت با هر گونه افت و کاهش در جریان برق، یو پی اس مدار فعال خواهد شد.

باتری ups مخفف عبارت Uninterruptible Power Supplies می باشد. این عبارت به منبع تغذیه بدون توقف اشاره دارد. در واقع با نصب باتری های یو پی اس می توان انتظار تامین بی وقفه انرژی و جریان برق را داشت.

اهمیت خرید باتری یو پی اس چیست؟

همان طور که می دانید نوسانات برقی و قطع ناگهانی جریان می تواند مشکلات زیادی برای افراد، سازمان ها و مراکز تجاری مختلف ایجاد کند. در واقع گاهی اوقات قطعی برق باعث ناکامی در انجام کارهای مهم می شود اما گاهی نیز عدم اتصال جریان برق باعث آسیب به دستگاه و تجهیزات خواهد شد. بنابراین برای حفظ امنیت دستگاه، تجهیزات و ممانعت از آسیب رسیدن به آن ها باید خرید باتری یو پی اس را مورد توجه قرار داد.

اهمیت خرید باتری یو پی اس

مطلب مهم دیگر اینکه فرض کنید شما مشغول انجام یک پروژه سخت و وقت گیر بر روی سرور هستید. قطعی برق به شکل ناگهانی می تواند تمام زحمات شما را به هدر برد. بنابراین در صورت خرید باتری یو پی اس امکان گرفتن بک آپ از اطلاعات و ذخیره کردن آن ها وجود خواهد داشت. باتری های یو پی اس این امکان مهم و ضروری را برای شما به وجود می آورند.

اگر از باتری ups برای کامپیوتر استفاده می کنید، بعد از قطعی برق به شما حدود پنج الی ده دقیقه زمان برای ذخیره نتیجه کار و ... داده می شود. در واقع در طی این زمان می توانید ذخیره مناسبی از اطلاعات تهیه و کامپیوتر را خاموش کنید.

نکات مهم در انتخاب باتری یو پی اس

برای انتخاب باتری یو پی اس باید ویژگی های مختلفی را مورد توجه قرار دهید.

وزن باتری: وزن باتری باید کم باشد. طوری که امکان جا به جایی آن به راحتی فراهم گردد.

میزان بازدهی و کارایی باتری را با توجه به نیاز شخصی انتخاب کنید.

باتری های یو پی اس انواع مختلف دارد و به همین خاطر با طول عمرهای متفاوت عرضه می گردد.

بهترین و مناسب ترین دما برای نگه داری باتری ups بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد است.

باتری یو پی اس باید در هوای خشک و با رطوبت کم نگه داری شود.

خشک شدن باتری و نقص اتصالات درون سلولی باعث از دست رفتن الکترولیت باتری شده و از عمر آن می کاهد.

ولتاژ باتری های یو پی اس 12 ولت میباشد.

خرید عمده باتری یو پی اس

برای اینکه بتوانید خرید پرسودی را از سایت آسان باتری انجام دهید، از فروش عمده باتری upsبهره مند شوید. خرید عمده باتری یو پی اس به دو صورت اینترنتی و حضوری قابل انجام است. در خرید و فروش های عمده، خریداران مشمول تخفیف بیشتری خواهند شد و سود بیشتری کسب خواهند کرد.

محصولات مرتبط

اشتراک این مطلب

نظر (0)

نظر ثبت نشده است