باتری یو پی اس و خرید عمده آن

معرفی انواع باتری یو پی اس و مزایای خرید عمده آن

باتری ups به سیستم هوشمند مجهز است. باتری یو پی اسبه شکل متنوع عرضه می شود. باتری های ups در نوع لیتیوم-یونی، سربی-اسیدی و نیکل-کادمیوم ارائه می گردند.

انواع باتری یو پی اس

هر کدام از انواع باتری یو پی اسبا ویژگی های خاصی معرفی می شوند. بنابراین پیش از خرید باتری ups باید از قابلیت ها و تنوع هر کدام از باتری ها اطلاع کسب کنید.

باتری سربی-اسیدی

باتری های سربی-اسیدی از اطمینان بالایی برخوردار هستند و بدون وقفه کار می کنند. باتری یو پی اسسربی-اسیدی از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد. ویژگی های عملکردی باتری های سربی-اسیدی با تحمل بالا و امپدانس داخلی کم شناخته می شود.

باتری SLA

باتری سربی-اسیدی 2 مدل باتری را در بر می گیرد. یک مدل از باتری های سربی-اسیدی با نام SLA(Sealed Lead-Acid) شناخته می شود. این نوع باتری ها عمری برابر با 5 تا 10 سال دارند. باتری را در محیط خشک و دمایی معادل با 25 درجه سانتی گراد نگه داری کنید.

باتری VRLA در درون کیس به خوبی مهر و موم می شود. این کیس به یک دریچه مجهز شده و در صورت فشار بیش از حد گاز آزاد خواهد کرد. به همین خاطر باتری های SLA را با نام تنظیم سوپاپ نیز می شناسند.

مهر و موم  شدن باتری های VRLA امکان نصب افقی و عمودی آن را فراهم می کند. باتری های تنظیم سوپاپ قادر به تحمل دمایی معادل با منهای 40 درجه تا 55 درجه سانتی گراد می باشند. عمر طولانی دارند و همین موضوع اهمیت آن ها را در میان سایر باتری ها افزایش می دهد.

باتری یو پی اس VLA

مدل دیگر باتری یو پی اسسربی-اسیدی Flooded یا VLA نام دارد. این مدل باتری با صفحات غرق شده در اسید الکترولیت معرفی می گردند. عمر آن ها بالای بیست سال است و برای تأسیسات بزرگ که نیاز به آمپر بالا دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

مدل VLA به شکل مهر و موم شده ارائه نشده است. بنابراین هر هیدروژن تولیدی می تواند به شکل مستقیم به محیط بیرونی دسترسی یابد. از این رو استفاده از باتری VLA به سیستم تهویه مجهزتری نیاز دارد و می تواند با خطرات بیشتری همراه باشد.

باتری های VLA نیاز به نگه داری و تنظیم آب دارند و باید به شکل عمودی نگه داری شوند.

باتری های UPS نیکل—کادمیوم

باتری های نیکل-کادمیوم ابتدا گزینه مناسب برای مخابرات بودند. البته هنوز هم از برنامه های یو پی اس برای محیط هایی با دمای بالا استفاده می شود. در باتری های نیکل- کادمیوم، هیدروکسید کادمیوم در صفحه منفی و هیدروکسید نیکل در صفحه مثبت ساخته می شوند.

طراحی باتری یو پی اسنیکل –کادمیوم به گونه ای انجام شده که بیست سال عمر دارد. طیف تحمل دمایی باتری یو پی اسنیکل-کادمیوم بین منهای 20 درجه سانتی گراد و مثبت 40 درجه سانتی گراد قرار دارد. از تحمل تخلیه های عمیق برخوردار است. به طور کلی باتری های نیکل-کادمیوم از قیمت بیشتری نسبت به VRLA برخوردار می باشند.

کادمیوم و نیکل هر دو در دسته مواد سمی قرار می گیرند. بنابراین فرآیندهای بازیافتی و دفع آنان در پایان عمر باتری حائز اهمیت خواهد بود و هزینه سنگینی را موجب می گردد. افزایش هزینه بازیافت در کشورهایی همچون انگلستان با مقررات سخت گیرانه محیط زیست بیشتر مشهود است.

باتری لیتیوم-یونی

باتری های لیتیوم-یونی از باتری های نام آشنا هستند. باتری یو پی اس لیتیوم-یونی در وسایل الکترونیکی نظیر تلفن های هوشمند و لپ تاپ ها دیده می شود. همچنین بخش اعظمی از تکنولوژی خودروی الکتریکی را به خود اختصاص می دهد. امروزه باتری های لیتیوم-یونی در حال تبدیل شدن به منبع تغذیه بی وقفه و ذخایر انرژی هستند.

خرید عمده باتری یو پی اس

باتری های لیتیوم-یونی از اطمینان بالایی نسبت به باتری های VRLA و SLA برخوردار است. در داخل باتری های لیتیوم-یونی سیستم های نظارت و کنترل وجود دارد. این سیستم ها هر سلول را از نظر عملکرد مورد بررسی قرار می دهد.

تراکم قدرت قابل توجهی دارند و با وزن سبک عرضه می گردند. به سرعت شارژ می شوند و نسبت به باتری های سنتی عمر بیشتری دارند.

باتری های لیتیوم هنوز هم با قیمت بیشتری نسبت به دیگر باتری ها عرضه می شوند. سرمایه گذاری برای خرید باتری های لیتیوم با طول عمر بیشتر آن جبران خواهد شد. این باتری گرمای کمی تولید می کند.

فروش عمده باتری ups  برای خریداران بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود. خرید عمده باتری یو پی اس از سایت آسان باتری امکان پذیر است. این خرید با مزایای زیادی همراه بوده و سود زیادی نصیب خریداران و شرکت ها خواهد کرد.

محصولات مرتبط

اشتراک این مطلب

نظر (0)

نظر ثبت نشده است