باتری دوچرخه برقی و خرید انواع آن

باتری دوچرخه برقی و خرید انواع آن

درباره باتری دوچرخه برقی

یک دوچرخه شارژی نیازمند به موتوری است تا با استفاده از باتری به عنوان نیروی محرکه در مواقعی که دوچرخه سوار خسته میشود به کمک وی رفته و در رسیدن به مقصد بدون نیاز به رکاب زدن حرکت کند.
باتری دوچرخه برقی حدودا یک سوم قیمت دوچرخه شما را شامل دارد و میزان مصرف آن توسط صفحه نمایشی که بر روی دسته دوچرخه شما نصب است مشخص میشود.


باتری های لیتیومی در دوچرخه های برقی استفاده میشود و اگر دوچرخه ای باتری دیگری داشت پیشنهاد ما برای خرید آن منفی است زیرا توجیه اقتصادی ندارند.
در دوچرخه های برقی باتری لیتیوم یونی میتواند سرعتی بین ۲۵ تا ۳۵ کیلومتر را تامین کنند و در صورت داشتن سلامت کامل این باطری ها تا حدود ۶۰ کیلومتر مصافت شما را یاری میکنند.


انواع باتری های مورد استفاده در دوچرخه برقی

با توجه به میزان حرفه ای بودن و قیمت دوچرخه نوع باتری های استفاده شده در آن نیز تغییر میکند.


باتری دوچرخه برقی از نوع سیلد اسید


این نوع باتری ها به دلیل قیمت مناسبتر و دسترسی آسان به باطری برای تعویض آن، همچنین های پاور بودن برای استارت اولیه در موتور، اسکوتر ، و همینطوری دوچرخه های الکتریکی استفاده میشود.
باتری های سیلد اسید معایبی هم دارند مثلا وزن بالا که معمولا برای دوچرخه سواران وزن دوچرخه از اهمیت بالایی برخوردار است و یا نگهداری شارژ کمتر، همچنین ابعاد بزرگ باطری دلیل بر ارزانتر بودن آن است.


باتری دوچرخه برقی از نوع لیتیومی


دوچرخه شارژی های جدید و حرفه ای از این نوع باتری استفاده میکنند و دلیل آن عمر بالای و وزن کم آن میباشد.
عمر باتری های لیتیومی مورد استفاده در دوچرخه برقی از نوع جنس خوب ۳ سال استفاده روزانه را جواب میدهد . چون بصورت سری شده هستند انعطاف پذیری بالایی دارند و تا حدود ۸۰ کیلومتر مصافت را به خوبی جواب میدهند.
تنها دلیلی که این نوع باتری در دوچرخه های حرفه ای و گران قیمت استفاده میشود قیمت بالای آن است.


ظرفیت باتری های دوچرخه شارژی

دوچرخه های برقی در بازار معمولا دارای باتری با ظرفیت های مختلف است و بین ۲۵۰ وات تا ۵۰۰ وات ظرفیت دارند که نشان از قدرت باطری است. باتری های سیلد اسید ۱۲ ولتی بیشترین استفاده را در بین دوچرخه های شارژی دارد.


آیا باتری های دوچرخه برقی تعویض میشوند؟


هنگام خرید دوچرخه شارژی حتما در این مورد دقت لازم را داشته باشید ولی امروزه معمولا دوچرخه ها امکان تعویض باتری را دارند و این کار با جداسازی باطری فرسوده و جایگزینی باطری نو امکان پذیر است.


از کجا و چگونه باتری دوچرخه برقی تهیه کنیم؟

اگر تمایل به خرید باتری دوچرخه برقی شارژی دارید پیشنهاد ما شرکت آسان باتری است. زیرا علاوه بر اینکه به عنوان وارد کننده این محصولات قیمت ارزانتری دارد میتوانید از اصل بودن باتری نیز مطمئن باشید. در صورت تمایل به سری شدن باتری یا اتصال به برد دستگاه نیز میتوانید هنگام سفارش این نکته را بیان کنید تا بصورت آماده برای شما با پست رایگان ارسال شود.


خرید عمده باتری دوچرخه برقی از آسان باتری چگونه است؟

فروشگاه های دوچرخه فروشی به عنوان فروشنده اصلی دوچرخه شارژی، اسکوتر و موتور برقی یکی از بزرگترین خریداران محصوب میشوند و شرکت آسان باتری به عنوان وارد کننده این شرایط را فراهم کرده تا در فروش عمده باتری قیمت مناسب تری را برای همکاران فراهم کند.

دوچرخه برقی چه تعداد باتری لازم دارد؟

باتری دوچرخه برقی از نوع لیتیوم از 20 تا 60 عدد باتری داخل جعبه یا خشاب آن بکار رفته است.

باتری دوچرخه برقی از نوع سیلد اسید نسبت به آمپر باتری و جریان کشی دوچرخه تعداد آن فرق میکند که از 2 تا 6 عدد باتری قابلیت نصب دارد.

باتری دوچرخه برقی چه مدت زمان عمر میکند؟

باتری دوچرخه برقی نسبت به مصرف شما و نحوه شارژ کردن آن از یک سال تا سه سال میتواند برای شما کارایی داشته باشد.

محصولات مرتبط

اشتراک این مطلب

نظر (0)

نظر ثبت نشده است