انواع شارژر  20 محصول وجود دارد

درباره شارژر باتری و انواع آن

شارژر ها گونه مختلف دارند (برای مثال چقدر ولتاژ یا جریان است و برای شارژ کامل چه کاری باید انجام شود) به اندازه و نوع باتری شارژ بستگی دارد.

برخی از انواع باتری ها برای شارژ بیش از حد تحمل بالایی دارند (به عنوان مثال ، شارژ ادامه پس از شارژ کامل باتری) و بسته به نوع باتری ، می توان با اتصال به یک منبع ولتاژ ثابت ی...

درباره شارژر باتری و انواع آن

شارژر ها گونه مختلف دارند (برای مثال چقدر ولتاژ یا جریان است و برای شارژ کامل چه کاری باید انجام شود) به اندازه و نوع باتری شارژ بستگی دارد.

برخی از انواع باتری ها برای شارژ بیش از حد تحمل بالایی دارند (به عنوان مثال ، شارژ ادامه پس از شارژ کامل باتری) و بسته به نوع باتری ، می توان با اتصال به یک منبع ولتاژ ثابت یا یک منبع جریان ثابت شارژ کرد. شارژرهای ساده از این نوع باید در انتهای چرخه شارژ به صورت دستی از هم جدا شوند و برخی از انواع باتری کاملاً نیاز دارند یا ممکن است از یک تایمر استفاده کنند تا جریان شارژ را در برخی از زمان های ثابت ، تقریباً هنگام کامل شدن شارژ ، قطع کنند. سایر انواع باتری نمی توانند در برابر شارژ بیش از حد ، آسیب دیده (کاهش ظرفیت ، کاهش طول عمر) ، بیش از گرم شدن یا حتی منفجر شدن مقاومت کنند. شارژر ممکن است دارای مدارهای سنجش دما یا ولتاژ و یک کنترلر ریزپردازنده باشد تا بتواند جریان و ولتاژ شارژ را با اطمینان تنظیم کند ، وضعیت شارژ را تعیین کند و در پایان شارژ قطع شود.

یک شارژر باتری مقدار کمی جریان را فراهم می کند ، فقط برای مقابله با تخلیه خود باتری که مدت طولانی در کار نیست. برخی از انواع باتری نمی توانند هر نوع شارژی را تحمل کنند. تلاش برای انجام این کار ممکن است منجر به آسیب شود. سلولهای باتری یون لیتیوم از یک سیستم شیمیایی استفاده می کنند که امکان شارژ نامحدود را نمی دهد.

شارژرهای باتری آهسته برای تکمیل شارژ ممکن است چند ساعت طول بکشد. شارژرهای پر سرعت ممکن است خیلی سریعتر ظرفیت را بازیابی کنند ، اما شارژرهای با سرعت بالا می توانند بیش از بعضی از انواع باتری تحمل کنند.

چنین باتری ها برای محافظت در برابر شارژ شدن آن نیاز به نظارت فعال شارژر باتری دارند. وسایل نقلیه الکتریکی در حالت ایده آل به شارژرهای پر سرعت نیاز دارند. برای دسترسی عمومی ، نصب چنین شارژرها و توزیع توزیع برای آنها موضوعی است که در پیشنهاد پیشنهادی خودروهای برقی ارائه شده است.

بیشتر
ترتیب